Wybucha pożar z powodu farmy wydobywczej Bitcoin w Rosji

Farma wydobywcza kryptowalut spowodowała pożar w mieszkaniu w Sankt Petersburgu w Rosji, który zranił 35-letniego właściciela platformy. Służby prasowe Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych poinformowały lokalne media, że ​​przyczyną pożaru było to, że właściciel nie zainstalował systemu chłodzenia sprzętu do kopania kryptowalut.

Operator górniczy, który obsługiwał platformę w swoim mieszkaniu z siedmioma sypialniami, trafił do szpitala z oparzeniami dłoni, pleców i szyi

Według raportu cztery wozy strażackie, 16 strażaków i 40 minut pracy ugasiły pożar spowodowany sprzętem górniczym.

Nie byłby to pierwszy taki incydent w Rosji, w którym farmy wydobywające kryptowaluty spowodowały pożar. Prawie rok temu w prywatnym garażu samochodowym w Wołogdzie zapaliła się farma górnicza, która spaliła cały sprzęt górniczy. Wcześniej w 2019 roku platforma wydobywcza Bitcoin Trader eksplodowała w płomieniach, które podpaliły osiem innych mieszkań w pobliżu miasta Artem, niedaleko Władywostoku w Rosji.

W tamtym czasie władze podejrzewały, że górnicy podłączali się do źródeł zasilania bloków mieszkalnych, aby uzyskać darmową moc, która przegrzewa obwody elektryczne, powodując duże pożary

Taki rodzaj nielegalnego wydobycia w Rosji sięga 2018 roku. W tym czasie pojawiły się doniesienia o tym, jak rosyjscy oficerowie bezpieczeństwa aresztowali kilku naukowców, którzy rzekomo próbowali wykorzystać jeden z najpotężniejszych rosyjskich superkomputerów do wydobywania bitcoinów, który znajdował się w Federalnym Centrum Nuklearnym. Centrum w Sarowie w zachodniej Rosji.